Sisältöön
Verkossa Heiluu! Tarjouksia jopa -71 % ! Intersport laittoi verkon heilumaan - alennukset jopa -71 % !
Verkko Heiluu -kampanja starttasi Intersportissa!

Verkkokauppa on nyt täyttynyt toinen toistaan kovemmilla huipputarjouksilla* - heiluvimmat hinnat jopa -71%

Tarjolla on rajattu erä tarjouksia - nappaa omasi ennen kuin ne heilahtavat nenäsi edestä!

KATSO TARJOUKSET

*Tarjoukset ovat voimassa vain Intersportin verkkokaupassa maanantaihin 17.3. asti, niin kauan kuin varatut erät riittävät.



Peak Performance M Vertical Gore-tex 3l Jacket
1 / 4
Peak Performance M Vertical Gore-tex 3l Jacket
Peak Performance M Vertical Gore-tex 3l Jacket
Peak Performance M Vertical Gore-tex 3l Jacket
Peak Performance M Vertical Gore-tex 3l Jacket

M Vertical Gore-tex 3l Jacket -miesten kuoritakki

Yksi suosituimmista laskettelutakeistamme on nyt päivitetty uudella GORE-TEX ePE -kankaalla, joka tarjoaa maksimaalisen suojan tuulta ja vettä vastaan. Kierrätetystä polyesteristä valmistettu pääkangas on täysin PFC-vapaa.

399,00 €
Hinta verkossa
459,00 € -13 %
Normaalihinta: 550,00 €
30pv alin hinta: 459,00 € Lisätietoa
Koko

Kokotaulukko

Arvioitu toimitusaika 1-3 arkipäivää. Tilaus- ja toimituskulut Ilmainen vaihto ja palautus

Erikoisetu M Vertical Gore-tex 3l Jacket -tuotteen ostajalle

Peak Performance Progress Hat

22.99 €

Tutustu tuotteeseen

Erämaksulaskuri

Tuotetiedot

Yksi suosituimmista laskettelutakeistamme on nyt päivitetty uudella GORE-TEX ePE -kankaalla, joka tarjoaa maksimaalisen suojan tuulta ja vettä vastaan. Kierrätetystä polyesteristä valmistettu pääkangas on täysin PFC-vapaa. Lisäksi vetoketjulliset tuuletusaukot tekevät lämpötilan säätelystä helppoa vapaalaskunousujen aikana. Erinomainen kuorikerros täydelliseen laskettelupäivään.

  • Vedenpitävyys: 28.000mm

Tuotenumero
PPEG80357

Tuotteeseen liittyvät kategoriat
Takit, Peak Performance

Turvallisuustiedot

Valmistajan nimi: Amer Sports

Valmistajan postiosoite: Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki, Finland

Valmistajan sähköinen osoite: finland@amersports.com

Teknologiat

GORE-TEX® -asut

GORE-TEX® -asujen pintamateriaali on pehmeää ja liikkuvaa. Käytössä hiljaiset materiaalit laskeutuvat kauniisti. Pitkäikäiset ja luotettavat tuotteet tarjoavat pysyvän suojan kaikissa sääolosuhteissa ja pitävät olon aina kuivana, lämpimänä ja mukavana. GORE-TEX® -tuotteita löytyy kaksi- tai kolmikerroksisina laminointiratkaisuina. Kaksi kerroksisissa GORE-TEX® -vaatteissa päällikangas ja kalvo on laminoitu yhteen, jolloin tuotteen sisällä vuorikangas on erikseen. Tällöin päällikangas on liikkuvampi ja pehmeämpi kuin kolmikerrosratkaisussa, jossa päällikangas, kalvo ja vuorikangas on laminoitu yhdeksi kerrokseksi. Erillinen vuorikangas sitoo myös paremmin eristävää ilmaa vaatteen sisään ja väliin voidaan lisätä eristettä jolloin 2-kerros vaate on lämpimämpi kuin kolmikerrosvaate. Kuorivaatteessa alle puettavalla kerroksella kuitenkin säädellään eristävyyttä olosuhteiden mukaan.

- Hengittävä, mukava materiaali, jonka laminoitu kalvo on täysin veden- ja tuulenpitävä
- Suunniteltu ulkona liikkumiseen luonnossa ja kaupungissa.
- Saatavana 2- tai 3-kerros rakenteilla. 2-kerros kankaat ovat liikkuvampia ja hiljaisempia; 3-kerros kankaat taas kulutusta kestävämpiä

#HEARTOFSPORT

Jaa liikunnan ilo kanssamme! Ikuista sinäkin oma sporttihetkesi hashtagilla #HeartOfSport ja lisää tunniste @intersportsuomi, niin ne näytetään sivustollamme.

Tiedustele tuotetta valitsemastasi kaupasta

Lähettämällä viestin kauppaamme voit tilata tuotteen toimitusmyyntinä, jolloin kauppa tilaa tuotetta lisää varastoonsa. Näin ostat tuotteen suoraan valitsemasi kaupan kautta ja tuote toimitetaan valintasi mukaan joko kauppaan tai kotiosoitteesi.

Kysy tarkempia tietoja toimituksesta ja rahtihinnasta valitsemaltasi kaupalta sitoumuksetta ja maksutta. Vastaamme sinulle viimeistään seuraavana kaupan aukiolopäivänä.